Accommodation

Celý komplex dnešní Octárny je vystavěn na bývalém konventu budov františkánského kláštera, ze 17. století, který se brzy po svém vzniku se stal významným střediskem vzdělanosti moravského regionu. Na rozdíl od města přežil klášter bez zkázy pohnuté události třicetileté války. Konvent prožil téměř dvě stě let postupného budování a rozkvětu a pak dvě stě let postupného úpadku. Po zrušení kláštera zde byla vojenská pekárna, pak výrobna octa a přes krátkou dobu jejího trvání se název „Octárna“ udržel v podvědomí obyvatel města dodnes. Kroměřížský františkánský konvent je kus historie města – kolik lidí prošlo za téměř čtyři století jeho branami. I Max Švabinský, kroměřížský rodák, zde trávil léta svého dětství. Přelom minulého a tohoto století přinesl podstatné změny ve využití i architektonické tvářnosti celého areálu někdejšího kláštera. Příkop dělící v minulosti konvent od města nahradila komunikace. Samotný areál konventu doznal změn novou vstupní bránou s centrální komunikací od ulice Tovačovského až po Kostnickou. Na místě někdejšího hřbitova byl postaven městský chudobinec, dnešní poliklinika, v novogotickém slohu od kroměřížského stavitele L. Messenského, který také realizoval přístavbu ke kapli sv. Kříže. Objekty konventu však dlouhé roky chátraly bez údržby. Až v 80. letech byl někdejší konvent vyhlášen kulturní památkou. V roce 1992 uskutečnil Městský úřad v Kroměříži výběrové řízení. Soutěž vyhrála kroměřížská společnost Elma-therm, která zrekonstruovala všechny budovy komplexu včetně kaple sv. Kříže, vystavěla zde restauraci s vinárnou, penzion s refektářem a relax centrum. Od ledna roku 2008 má celý komplex nového majitele. Záměrem nového majitele je udržet využití celého komplexu pro širokou veřejnost.

Appartment

Hotel Octárna nabízí ubytování s celkovou kapacitou 51 lůžek. Všechny pokoje jsou stylově vybaveny, mají vlastní sociální zařízení s vysoušečem vlasů, pantoflemi a kvalitní hotelovou kosmetikou, kufrbox, LCD TV, wi-fi připojení, telefon a minibar. Všechny pokoje v podkroví jsou klimatizované. Převážná část pokojů je dvoulůžkových, pro rodiny jsou k dispozici “rodinné” pokoje, které mají ložnici zvlášť pro rodiče a zvlášť pro děti. Všechny apartmány i rodinný pokoj jsou vybaveny varnými sety pro přípravu kávy a čaje. Našim hostům a návštěvníkům restaurace nabízíme bezplatné parkování v uzavřeném areálu a možnost úschovy kol v uzamykatelných prostorech. Úroveň našeho ubytování snese ta nejpřísnější měřítka na čistotu, pohodlí a klid. Virtuální prohlídka

1.690,- CZK / 1 people / 1 night
2.600,- CZK / 2 people / 1 night
1.690,- CZK / May - September 1 people / 1 night
2.700,- CZK / May - September 2 people / 1 night
Double room standard plus

Hotel Octárna nabízí ubytování s celkovou kapacitou 51 lůžek. Všechny pokoje jsou stylově vybaveny, mají vlastní sociální zařízení s vysoušečem vlasů, pantoflemi a kvalitní hotelovou kosmetikou, kufrbox, LCD TV, wi-fi připojení, telefon a minibar. Všechny pokoje v podkroví jsou klimatizované. Převážná část pokojů je dvoulůžkových, pro rodiny jsou k dispozici “rodinné” pokoje, které mají ložnici zvlášť pro rodiče a zvlášť pro děti. Všechny apartmány i rodinný pokoj jsou vybaveny varnými sety pro přípravu kávy a čaje.  Našim hostům a návštěvníkům restaurace nabízíme bezplatné parkování v uzavřeném areálu a možnost úschovy kol v uzamykatelných prostorech. Úroveň našeho ubytování snese ta nejpřísnější měřítka na čistotu, pohodlí a klid. Virtuální prohlídka

1.490,- CZK / 1 people / 1 night
2.200,- CZK / 2 people / 1 night
1.490,- CZK / May - September 1 people / 1 night
2.300,- CZK / May - September 2 people / 1 night
Single room standard plus

Hotel Octárna nabízí ubytování s celkovou kapacitou 51 lůžek. Všechny pokoje jsou stylově vybaveny, mají vlastní sociální zařízení s vysoušečem vlasů, pantoflemi a kvalitní hotelovou kosmetikou, kufrbox, LCD TV, wi-fi připojení, telefon a minibar. Všechny pokoje v podkroví jsou klimatizované. Převážná část pokojů je dvoulůžkových, pro rodiny jsou k dispozici “rodinné” pokoje, které mají ložnici zvlášť pro rodiče a zvlášť pro děti. Všechny apartmány i rodinný pokoj jsou vybaveny varnými sety pro přípravu kávy a čaje. Našim hostům a návštěvníkům restaurace nabízíme bezplatné parkování v uzavřeném areálu a možnost úschovy kol v uzamykatelných prostorech. Úroveň našeho ubytování snese ta nejpřísnější měřítka na čistotu, pohodlí a klid. Virtuální prohlídka

1.390,- CZK / 1 people / 1 night
Wedding appartment

Hotel Octárna nabízí ubytování s celkovou kapacitou 51 lůžek. Všechny pokoje jsou stylově vybaveny, mají vlastní sociální zařízení s vysoušečem vlasů, pantoflemi a kvalitní hotelovou kosmetikou, kufrbox, LCD TV, wi-fi připojení, telefon a minibar. Všechny pokoje v podkroví jsou klimatizované. Převážná část pokojů je dvoulůžkových, pro rodiny jsou k dispozici “rodinné” pokoje, které mají ložnici zvlášť pro rodiče a zvlášť pro děti. Všechny apartmány i rodinný pokoj jsou vybaveny varnými sety pro přípravu kávy a čaje. Našim hostům a návštěvníkům restaurace nabízíme bezplatné parkování v uzavřeném areálu a možnost úschovy kol v uzamykatelných prostorech. Úroveň našeho ubytování snese ta nejpřísnější měřítka na čistotu, pohodlí a klid.https://octarna.cz/virtual/apartman/

1.790,- CZK / 1 people / 1 night
2.700,- CZK / 2 people / 1 night
Book now

Cyclists are welcome

If you go on holiday with your bike, you will find plenty of options in the area to go. The town of Kroměříž has prepared the Cycle guide-Kroměříž – Cyklopruvodce-Kromerizsko, where you can choose from 11 different difficult routes.

As one of the few hotels in Kromeriz, we offer our guests free bike storage during their stay.

 

General information for reservation

Breakfast is served from Monday to Friday from 7:00 am to 10:00 am and on weekends from 8:00 am to 10:30 am.

Check-in from 02:00 p.m.
Check-out until 10:00 a.m.

All prices include breakfast, internet access in rooms and in restaurant, parking in the closed area and city housing tax.

Upon request, we will prepare a cot for your room free of charge.
Extra beds are available according to availability for a fee of 250, – / child under 12 years, 500, – / children over 12 years and adults.
We are happy to accommodate your dog pets of smaller breeds for a fee of CZK 250/1 night. Please tell us the size and breed of your dog in advance so that we can choose a suitable room together.

Gift voucher

We also offer you the opportunity to endow or to delight your close relatives with gift vouchers we set up according to your wishes. You can order it in person at the Octárna hotel reception, by telephone or mail. You can pick up the voucher yourself or we will gladly send them on delivery.

 

 

Romantic stay

 • accommodation for two people for two nights with breakfast in standard plus room or suite
 • welcome drink (a bottle of sparkling wine) and sweet pleasure
 • 2× massage (30 min./person)
 • a restaurant worth 1 000 CZK

 

 

 

 

 

Accommodation in APARTMA  6 300 CZK

Accommodation in STANDART +  5 500 CZK

Kroměříž on palm

 • accommodation for two 2 persons for 2 nights with breakfast in standard plus room or suite
 • for 2 persons – entry into the archbishop’s palace with tower and the Flower Garden
 • a guided driving tour of the Chateau Garden for 2 persons
 • welcome drink (a bottle of sparkling wine) and sweet pleasure
 • a restaurant worth 400 CZK

 

Accommodation in ROOM STANDART +   4 900 CZK

Accommodation  in APARTMENT   5 700 CZ

 

 

The offer is valid from April 02nd 2021  until October 30th 2021.

Hotel services

 • wi-fi internet access free of charge
 • SAT-TV
 • minibar
 • air-conditioning
 • room service
 • laundry and dry cleaning services
 • sauna
 • whirlpool
 • outdoor heated pool with counterflow
 • bike storage

 

Reception services

 • reception 24 hours
 • information services
 • Tourist information
 • luggage storage
 • baby crib
 • credit card acceptance
 • wake-up call
 • office supplies
 • souvenirs available for purchase
 • Forgot something box – toothbrush kit, disposable razors, feminine hygiene products
 • city and neighborhood maps
 • postcards

Hotel Octarna

Traveler Rating: 9 Excellent